Anahtar Kelime Aranma Hacmi Nasıl Çıkartılır?

  • 2379 Okunma

  • 26 Nisan 2019

  • 0 Yorum

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcısı ile belirlemiş olduğunuz kelimelerin ortalama aylık aranma hacimlerini ve tıklama maliyetlerini inceleyebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizi aranma hacimlerine göre seçebilir ve daha çok kitleye hitap edebilirsiniz.

Anahtar kelimelerinizin aranma hacimlerine bakabilmeniz için öncelikle bir ads hesabınızın olması gerekmektedir. Ads hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Google ads paneline giriş yaptıktan sonra sağ üt kısımda bulunan Araçlar menüsüne tıklayın.

2- Açılan menüden Kelime Planyacısını seçin

3- Açılan sayfada karşınıza iki adet seçenek çıkacak. Çıkan bu seçeneklerden sağda bulunan Arama hacmi ve tahminleri alın butonuna tıklayın.

4- Açılan ekrana aranma hacmini görmek istediğiniz kelimeleri yazarak başla butonuna tıklayın.

5- Anahtar kelimelerinizin önceki aylara ait aranma hacimleri,ni detaylı olarak inceleyebilmek için açılan sayfadan üst kısımdaki menülerden geçmiş metrikler linkine tıklamalısınız.

6- Açılan sayfa üzerinden anahtar kelimelerinizin aylık olarak aranma hacimlerini inceleyebilirsiniz.

Not: Ads hesabınızda aktif olarak bir reklam kampanyası yönetmiyorsanız almış olduğunuz aranma hacimleri net sonuçlar yerine aralıklı değerler gösterecektir.

Benzer Yazılar

Ürün URL Optimizasyonu

Sıralama faktörlerinden biri olan urllerin ürün isimlerine göre SEO kriterlerine göre optimize edilmesi gerekmekt

Google belirli dönemlerde çekirdek yapısında belirli başlı güncellemeler yapmaktadır. Bu güncellemelerin bazılarını habersiz bir şekilde yaparken bazılarını da blog sayfasında paylaş

Sitenize gelen bağlantıları detaylı olarak analiz ettikten sonra sitemiz için zararlı olanları engellememiz gerekmektedir. Bu  bağlantılar sizin haberiniz olmadan da sitenize zarar verebilme

Google sıralama sinyalleri için  üretimi, site içi faktörler arasında yer alan önemli, hatta en önemli kriterlerden birisidir. Google’da üst sıralara çıkmak için içeriğin önemi nedi