SERP Snippet Optimization Tool

(0px / 580px)
(0px / 385px)
(0px / 990px)
https://www.celaluysal.com/seo-nedir-adim-adim-kapsamli-seo-rehberi/
SEO Nedir? Adım Adım Kapsamlı SEO Kılavuzu | Celal UYSAL
SEO: e-ticaret, blog veya hizmet siteleriniz için site içi ve site dışı seo optimizasyonu hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz kapsamlı seo rehberi.

Google SERP Snippet Optimizasyon Aracı

SERP Snippet Optimization Tool’un temel amacı, web yöneticilerinin ve içerik yayıncılarının, Google’ın organik arama sonuçlarında estetik açıdan hoş veya göz alıcı listelerle sonuçlanacak sayfa başlıklarını ve meta açıklama etiketlerini stratejik olarak oluşturmalarına olanak sağlamaktır. En iyi seo şirketleri , başlık etiketi optimizasyonunu bir sanat formuna dönüştürdü. Bu aracı kullanarak, Google’dan tıklama oranınızı (TO) en üst düzeye çıkarmak için başlıklarınızın ve snippet’lerinizin içeriğini optimize edebilirsiniz.

Başka bir deyişle, belirli bir anahtar kelime için organik arama motoru trafiğinizi artırabilirsiniz… Sıralamanızı iyileştiremeseniz bile. Bu taktik, belirli anahtar kelimeler için muhtemelen sizinkinin üzerindeki siteleri (örneğin çok güçlü bir rakip, Wikipedia sayfası, hükümet web sitesi vb.) asla geçemeyeceğinizi bildiğiniz durumlarda özellikle yararlı olabilir. Bu senaryolarda, en iyi seçeneğiniz sitenizin girişini diğerlerinden farklı kılmak ve mümkün olduğunca davetkar görünmesini sağlamaktır.

Google Snippet Parçaları

Tipik bir Google Web Araması sonucunda bulunabilecek çeşitli unsurların kısa bir açıklaması aşağıda verilmiştir.

Başlık

Google, arama sonuçlarında bir sayfanın başlığının en fazla 70 karakterini (boşluklar dahil) gösterir. Bir sayfa başlığı 70 karakteri aşarsa, Google olabildiğince çok tam kelime gösterecek ve geri kalanı bir üç nokta (…) ile değiştirilecektir.

Meta Açıklama

Google, bir sayfanın meta açıklama etiketinin en fazla 156 karakterini (boşluklar dahil) gösterir .

Bir sayfanın meta açıklama etiketi 156 karakteri aşarsa, Google olabildiğince çok kelime gösterecek ve geri kalanı bir üç nokta (…) ile değiştirilecektir.

Web sayfası bir yayınlanma tarihi içeriyorsa, Google bu tarihi snippet’in bir parçası olarak dahil edebilir. Bu durumlarda tarih, 156 karakterin bir parçası olarak sayılır.

Web sayfanızın snippet’inin yayınlanma tarihine ve tüm meta açıklamaya (üç nokta tarafından kesilmeden) sığabileceğinden emin olmak için meta açıklama etiketinizi 139 karakterden (veya yayınlanma tarihi ise 140 karakterden) kısa tutun. ayın tek haneli gününden itibaren).

Zengin Sonuçlar

Google, bazı sayfa türleri ve veriler için zengin snippet metni gösterir, örneğin:  yorumlar ,  işletmeler ve  etkinlikler .

Zengin snippet’ler ve mikro biçimler hakkında bilgi için Google’ın zengin snippet’lerle ilgili yardım sayfasına bakın  .

URL

Açık bir bilgi hiyerarşisine sahip siteler için Google  , arama sonuçlarında içerik haritası bağlantıları gösterebilir  .

Bu snippet aracı şu anda hiçbir gelişmiş URL özelliğini desteklememektedir. Bunlar gelecekteki sürümlerde eklenebilir.