WordPress Uzmanı

  • 2236 Okunma

  • 7 Mart 2019

  • 0 Yorum

Sizde bir web sitesi kurarak internet yayıncılığına ilk adımınızı atmak üzereyseniz, bu konuda uzman kişilerden yardım almanız açacağınız sitenizin gelecekteki başarısı için oldukça büyük önem arz etmektedir. Açacağınız sitenin WordPress tabanlı olması, bu başarınızı daha fazla perçinleyecek bir seçim olması nedeniyle, WordPress uzmanı olarak hizmet veren kişilerin yapacağı çalışmalar sizi başarıya ulaştıracaktır. Bu yazımızda bir WordPress SEO uzmanı sitenize ne tür katkılar sunar? Sorusunun cevaplarını irdeleyeceğiz.

WordPress Nedir?

Üst düzey ve hatta hiç kodlama bilgisi olmayan insanların dahi, birkaç tıklamayla sitelerinde çeşitli düzenleme ve yayın yapmalarına imkan sunan, açık kaynaklı bir web sitesi yazılımıdır.

WordPress Uzmanı Nedir? Ne İş Yapar?

WordPress uzmanı ise, WordPress tabanlı bir siteyi tüm detaylarıyla başta Google olmak üzere tüm arama motorları tarafından oldukça sevilir hale getirebilecek profesyonel çalışmalar yapan kimselerdir. Siteniz için yapacağınız tüm çalışmalarda bu kişilerden yardım alarak, sitenizden bir bütün halinde daha fazla verim almanız mümkündür.

Domain ve Hosting Seçimi

Belki de site açarken en kolay zannedilen işlemlerden ikisi, alan adı ve hosting seçimidir. Oysaki aslında en zor ve dikkat edilmesi gereken etkenlerin başında da, yine bunlar gelmektedir. Doğru bir alan adı ve hosting seçimi, web sitenizin yayın yaptığı tüm süreci olumlu ya da olumsuz etkileyecek etkenlerdir. Bu nedenle sitenizin kategorisiyle ilgili uzman kişilere bilgi vererek, alan adı ve hosting seçimi konusunda da yardım alabilirsiniz.

WordPress Kurulumu

Kurulumu kendiniz yapmak yerine, bahsi geçen uzmanlardan profesyonel kurulum hizmeti almak siteniz için yapacağınız tüm çalışmalarda üst düzey yarar sağlayacaktır.

 WordPress Site İçi Ayarlamalar

WordPress tabanlı web yazılımlarında uzman yardımı aldığınızda, yardım alacağınız kişi site içi ayarlamalarla çalışmalarına başlayacaktır. Sitenizi SEO kriterlerine en uygun hale getirerek, en yeni algoritmalara göre düzenleme yapacaktır. Bu sayede sitenize verdiğiniz emeğin karşılığını, daha verimli bir şekilde alabilirsiniz.

Sizin WordPress tabanlı bir site için üst düzey bilgi ve birikiminiz yoksa, bir uzmandan yardım almadan verdiğiniz emeğin karşılığını tam olarak alabilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka bir WordPress SEO uzmanı yardımı alarak, siteniz için sonradan yapacağınız çalışmalarınızda en iyi verimi alabilirsiniz.

WordPress SEO Uzmanı ve Eklentiler

Açık kaynak kodlu yazılımlar arasında bulunan WordPress aynı zamanda, en fazla eklentiye sahip yazılımlar arasındadır. Ancak eklentilerin bu kadar çeşitlilik arz etmesi her zaman için bir avantaj olmayıp, sitenize uygun olmayan eklentinin kurulması neticesinde başta site hızınız olmak üzere sitenize olumsuz etki edebilmektedir. Eklentiler konusunda yapılacak çalışmalarda da, yine bir WordPress uzmanı ile çalışmak önemli ölçüde yararlı olacaktır. Sadece yararlı eklentilerin kurulumu değil, aynı zamanda bu eklentilerin arama motorlarına en uygun şekilde ayarlamalarının yapılması da önemlidir.

WordPress Temaları

İnternet üzerinde ücretli ve ücretsiz olarak kullanıma sunulan, yüzlerce ve hatta binlerce tema bulunmaktadır. Neredeyse her temanın sitenizde kullanımı mümkünken, her temanın siteniz için sağlayacağı yarar aynı olmayacaktır. Tema seçimi konusunda da size yardımcı olacak WordPress uzmanları, arama motorları ile en uyumlu temanın seçimi konusunda sizlere yol gösterecektir. Bu sayede her anlamda arama motorlarının seveceği bir internet sitesi oluşturabilmek için, önemli bir adımı daha geride bırakmış olacaksınız.

WordPress Tasarımı

Her ne kadar günümüzde yeteri kadar önem verilmediği görülse de, WordPress tabanlı sitelerde de tasarım oldukça önemlidir. Bu detay hem arama motorlarına yönelik bir detay çalışmasıyken, aynı zamanda kullanıcı odaklı SEO bakımından da küçümsenmeyecek derecede önemlidir. Yeni Google algoritmalarına baktığımızda sitenizin ziyaretçi alması kadar, aldığınız ziyaretçinin sitede uzun süre kalabilmesi de oldukça önemlidir. Elbette site tasarımı bunun için tek etken değildir. Ancak, kullanıcının sitede daha uzun süre kalabilmesi için, önemli etkenlerden birisidir.

Site Hızı

Yine arama motorları açısından en önemli etkenlerden birisi olan site hızı, WordPress uzmanı çalışması neticesinde maksimum düzeyde verim alabileceğiniz çalışmalardan birisidir. Sitenizdeki kod oranını ve gereksiz eklentileri bertaraf edecek çalışmalar ve farklı optimizasyonlarla site hızınızı önemli ölçüde artırabilmek için, uzmanından yardım almanız yararlı olacaktır.

Güvenlik Ayarları

WordPress SEO uzmanları sadece SEO nitelikli çalışmalar değil, aynı zamanda sitenin güvenliğine yönelik çalışmalarda yapmaktadır. Sitenizin daha güvenli hale gelmesi için alacağınız bu hizmet sayesinde, sitenizin hacklenme ya da özel bilgilerinin çalınması gibi olumsuzluklara karşı uzman önlemi alabilirsiniz.

Yol Gösterici

Bunların dışında sitenizle ilgili en faydalı çalışmaları yaparak işi size teslim edecek uzmanlar, bundan sonraki süreçlerde de ne yapmanız gerektiği konusunda sizi kısa bilgilerle aydınlatarak gelecek çalışmalarınızda doğru adımlar atmanızı sağlayacaklardır.

Özetle WordPress tabanlı bir web sitesi kurmaya karar verdikten sonra hemen bir WordPress uzmanından bilgi almanız, işin başından itibaren doğru adımları atmanız için küçümsenmeyecek bir öneme sahiptir.

bsr abholtermine